Wzrost piątki na podniebieniu

Witam! Urósł mi ząb stały (piątka) na podniebieniu i strasznie mi przeszkadza. Byłam u swojej dentystki, ale ona powiedziała że z tym nic nie da się zrobić i tak musi zostać. Ale ja nie chcę mieć tam tego zęba. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem byłby aparat na zęby,ale niestety taki aparat jest drogi dlatego wolałabym inne rozwiązanie.Czy można więc usunąć tego zęba chirurgicznie, mimo iż jest zdrowy?? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Warto udać się na konsultację ortodontyczną. Odnośnie usunięcia to nie będzie problemu, jeżeli ząb jest widoczny to nie powinna to być skomplikowana ekstrakcja. Na pewno prze usunięciem trzeba wykonać dokładną diagnostykę RTG.