Wyrwanie ósemek a wykrzywienie zębów

Witam, czy po wyrwaniu dwóch ósemek u góry (jedna wywiera nacisk na zęby, druga rośnie bardzo krzywo), zęby które minimalnie mi się przez to wykrzywiły, a były proste wrócą na swoje miejsce? Czy jak wyrwę dwie ósemki u góry, wyrwanie ósemek na dole jest koniecznie ?

Witam,
Usunięcie ósemek wyeliminuje nacisk , jednak nie spowoduje ponownie prawidłowego ustawienia się pozostałych zębów. Doradzam konsultację u ortodonty , który oceni sytuację i zaproponuje najlepszą metodę leczenia , oraz doradzi czy usunięcie dolnych ósemek jest konieczne. Jeżeli nie powodują one stanów zapalnych , lub urazów zgryzowych to spokojnie można je zostawić. W przyszłości jednak zęby dolne mogą zacząć wysuwać się z kości ( przez brak zębów przeciwstawnych) i wtedy ekstrakcja może okazać się konieczna.
Pzodrawiam,
Łukasz Wojszwiłło