Czy usunięcie wszystkich ósemek jest bezpieczne?

Czy usunięcie wszystkich 4 osemek jest bezpieczne?Niestety dolne nie rosną pionowo tylko poziomo juz są dość duże i stykają się z siódemki pod kątem prostym za miesiąc zdejmuje aparacik ale boję się ich usuwania, mój dziadek miał kiedys powikłania od wyrwanego zęba, w postaci problemów z okiem.Nie martwi mnie ból czy co kolwiek innego tylko uszkodzenie nerwów które w wielu przypadkach są bardzo długie co robić usuwać czy nie, ale też nie chce by doprowadziły do ponownego wykrzywienia zębów.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Jeżeli są wskazania do usunięcia zatrzymanych zębów 8 to trzeba poddać się takim zabiegom.Najlepiej żeby zrobił to specjalista.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0

Bez dokładnego badania ciężko stwierdzić, czy można wyprostować znajdujące się w kości ósemki. Czasem udaje się to, pod warunkiem że jest na nie miejsce a aparat jest jeszcze założony.

0

W sytuacji, gdy jest to podyktowane wskazaniem medycznym, to jak najbardziej. Lekarz bada ułożenie ósemek, np. najpierw zleca wykonanie zdjęć RTG lub tomografii komputerowej, następnie dokonuje oceny stanu jamy ustnej i w razie potrzeby może zlecić ekstrakcję wszystkich ósemek. Te w perspektywie czasu mogą niekorzystnie odbić się na zdrowiu siódemek, spowodować stłoczenie zębów i inne nieprzyjemne dolegliwości. Najrozsądniej będzie poczekać na zdjęcie aparatu ortodontycznego i przedyskutować ze stomatologiem i ortodontą temat usunięcia zębów mądrości. Co do powikłań po ekstrakcji to są one rzadsze od powikłań wynikających z pozostawienia ósemek.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy