Wskazania do usunięcia ósemek zatrzymanych

Mam zatrzymane całkowice dolne ósemki skierowane w stronę siódemek. Położone są bardzo głęboko przez co usunięcie ich jest dość skomplikowane. Chirurg stomatolog powiedział że można usunąć siódemki i dopiero wtedy bedzie dostęp do ósemek, ewentualnie zabieg u chirurga szczękowego. Jestem w trakcie noszenia stałych aparatów i zastanawiam się czy taki zabieg jest konieczny?(do tej pory nic mnie nie boli) Jakie są konsekwencje pozostawienia ich w kości ?

Alternatywą dla usunięcia jest tzw. second molar replacement therapy. Usuwa się siódemki i korzystając z aparatu stałego wprowadza się na ich miejsce ósemki. Drugim stosowanym rozwiązaniem bywa wyprostowanie ósemek przy pozostawieniu siódemek - jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca w kości. Pozdrawiam