Czy konieczne jest usunięcie ósemek do aparatu stałego?

Witam, mam 23 lata i planuje zalozyc aparat ortodontyczny. Ortodontka po obejrzeniu mojego zdjecia stwierdzila ze dolne 8 sa do usunienia jednak bylam wczesniej u chirurga, ktory stwierdzil ze sa one osadzone zbyt gleboko i istnieje mozliwosc uszkodzenia nerwu przy usuwaniu zebow. Czy jest to konieczne? nie wiem co robic w takiej sytuacji..

Nie - nie jest to konieczne. Czasem prostuje się ósemki wewnątrz kości, a czasem usuwa dolne siódemki i na ich miejsce wprowadza ósemki, co jest zdecydowanie mniej urazowe. Pozdrawiam