Noszenie stałego aparatu ortodontycznego a usunięcie ósemek

Witam mam pytanie noszę aparat stały na zęby i mam 2 ósemki na dole czy w tracie aparatu można je usunąć czy lepiej po zdjęciu aparatu ?

Dzień dobry,
najlepiej, ze względu na ustawienie zębów, jeżeli ustali Pan z lekarzem ortodontą, kiedy należy usunąć ósemki. Natomiast ze względów medyczno technicznych, nie widzę przeszkód, żeby to zrobić w trakcie noszenia aparatu.