Wskazania do usunięcia ósemek przed założeniem aparatu ortodontycznego

Witam. Mam miec zakladany aparat ale mój ortodonta stwierdzil, ze koniecznie jest usuniecie dwóch ósemek na dole poniewaz sa one polozone poziomo. Mialam juz przeprowadzona jedna taka ekstrakcje z ktorej wracalam bardzo dlugo do zdrowia. Chcialabym sie dowiedziec czy jest jeszcze jakas inna mozliwosc niz usuwanie drugiej ósemki?

Można - jeśli jest miejsce na ósemkę w łuku - wyprostować ósemkę wprowadzając elastyczny drut pod dziąsło, zaginając go i przyklejając go na powierzchni żującej sąsiedniej siódemki. Pozdrawiam