Czy zatrzymana ósemka może powodować takie dolegliwości?

Dzień dobry, czy zatrzymana Górna ósemka która kładzie się na górną siódemkę prawą może powodować strzelanie w szczęce oraz napięcie mięśni przy policzku? Ból jakby ucisk, przy nagryzaniu też występuje ucisk mięśni w policzku oraz strzelanie. Strzelanie nie powoduje bólu.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 10 miesięcy temu

Kiedy zatrzymana ósemka jest położona na górną siódemkę prawą, może wywierać nacisk na sąsiadujące struktury, w tym na stawy skroniowo-żuchwowe oraz mięśnie w okolicy szczęki i policzka. To może prowadzić do wystąpienia bólu, napięcia mięśni i strzelania w szczęce.

Jeśli masz podejrzenie, że zatrzymana ósemka może być przyczyną Twoich objawów, zalecam skonsultowanie się z doświadczonym stomatologiem lub chirurgiem szczękowym. Lekarz będzie w stanie przeprowadzić dokładne badanie jamy ustnej, ocenić stan zęba i struktur sąsiadujących oraz zaproponować odpowiednie leczenie. W niektórych przypadkach zalecane może być usunięcie zatrzymanej ósemki, aby złagodzić objawy i zapobiec dalszym komplikacjom.

Dobry dentysta Białystok