Czy tak może objawiać się przeciążenie mięśni żyjących?

Dzień dobry, półtorej tygodnia temu miałem zakładane wypełnienie światłoutwardzalne w piątce, 6 prawej Górnej, mam też z tej strony zatrzymaną ósemkę. Od czasu założenia wypełnienia czuję ucisk podczas nagryzania w szczęce plomba była korygowana kilkukrotnie lecz objaw dalej występuje czuję też jakby przy spożywaniu bardzo zimnych pokarmów na przykład sok z lodówki nadwrażliwej szczęki jakby pod policzkiem nie stricte w zębie. Dentysta twierdzi że jest to nadwrażliwość która minie oraz też przeciążenie mięśni żuwaczy. Czy tak może objawiać się przeciążenie mięśni żyjących? Ząb samoistnie mnie nie boli opisywane dolegliwości Odczuwam pod policzkiem oraz koscią pod okiem przy mosie.Co mogę zrobić zaistniałej sytuacji? Czego moze to być przyczyną? Bylem juz kilkukrotnie u dentysty i nic nie wykazują zeby złego na opukiwanie nie są bolesne juz nie wiem. Dostałem zalecenie zeby z 3 tygodnie dac czas.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 10 miesięcy temu

Oto kilka sugestii, co możesz zrobić w obecnej sytuacji:

Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza: Jeśli dentysta zdiagnozował przeciążenie mięśni żuchwy jako przyczynę objawów, ważne jest, aby przestrzegać jego zaleceń. Daj sobie czas na wypoczynek i unikaj czynników, które mogą dodatkowo obciążać mięśnie żuchwy, takich jak zgrzytanie zębami.

Stosuj metody relaksacyjne: Próby redukcji stresu mogą pomóc w zmniejszeniu napięcia mięśni żuchwy. Możesz spróbować technik relaksacyjnych, takich jak głębokie oddychanie, joga, masaże lub ciepłe kompresy na okolicę szczęki.

Unikaj pokarmów, które wywołują dyskomfort: Jeśli zauważasz, że pewne pokarmy, w tym bardzo zimne, powodują nadwrażliwość i dyskomfort w okolicach szczęki, staraj się unikać ich na razie. Skup się na spożywaniu łagodnych pokarmów, które nie obciążają mięśni żuchwy.

Kontynuuj monitorowanie objawów: Ważne jest, aby śledzić, jak się czujesz i czy objawy poprawiają się lub nasilają. Jeśli objawy nie poprawiają się w ciągu 3 tygodni lub jeśli Twoje dolegliwości stają się coraz bardziej dokuczliwe, skonsultuj się ponownie z dentystą, aby ocenić dalsze kroki leczenia.

Pamiętaj, że jesteś uprawniony do drugiej opinii, jeśli nie jesteś zadowolony z obecnej diagnozy lub leczenia. Skonsultuj się z innym lekarzem stomatologiem lub specjalistą w dziedzinie zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego, jeśli uważasz, że to konieczne.

Gabinety stomatologiczne Białystok