Ból zębów a praca w klimatyzowanym pomieszczeniu

Witam. Mam pytanie, bo nie wiem już co robić. Dwa tydonie temu dostałam trzy dniowego bólu prawej szczęki, wszystkie zęby z tej strony mnie bolały razem ze skronią. Potem miałam urlop, więc do łagodzenia bólu używałam dentoseptu w płukance i żelu. Cały ból po trzech dniach ustał. Wróciłam wczoraj do pracy, i znowu ten okropny ból. W moim zakładzie pracy Jest silna klimatyzacja i podejrzewam, ze mogło mnie tak jakby przewiać. Czy jest taka możliwość i co w tej sytuacji robić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana kontrola u stomatologa czy nie ma ubytków w zębach, ewentualne leczenie nadwrażliwości.
Pozdrawiam

Takie rozległe bóle szczęki są podejrzane. Jeśli występuje u Pani napięcie mięśni, przeskakiwanie żuchwy, dolegliwości bólowe np. oczu, głowy, zgrzytanie zębami, doradzam konsultację w kierunku choroby okluzyjnej zębów. W przypadku bodźca zewnętrznego, jakim jest zimna temperatura, może to wynikać z nadwrażliwości zębów. Powodów samej nadwrażliwości może być bardzo wiele: nieusuwana płytka nazębna, próchnica, preparaty wybielające zęby lub zgrzytanie zębami. Częstym powodem nadwrażliwości jest również zła higiena zębów np. gdy szczotkując zęby zbyt mocno, narażamy się na uszkodzenia szkliwa lub odsłonięte szyjki zębowe, które są podatne na wszelkie bodźce i nagły przeszywający ból. W przypadku nadwrażliwości, najlepiej unikać jest czynników ją wyzwalających oraz tzw. dobre nawyki – dokładne mycie zębów szczoteczką z miękkim włosiem, stosowanie nitki dentystycznej, unikanie nagłej zmiany temperatur czy spożywania pokarmów obniżających pH w jamie ustnej.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
facebook.com/badzbystry