Napadowe bóle głowy a problemy z zębami

Od pewnego czasu zmagam się z napadowymi bólami głowy. Konsultowałem się już 3 lekarzami: hematologiem oraz dwoma neurologami (każdy zlecił swoje badania które na nic nie wskazują i generalnie uczęszczam nadal do neurologa który drąży temat jak tylko może). Moje ostatnie podejrzenie związane jest z zębami. Choć stomatolog twierdzi, że wszystkie zdrowe to jednak nie wszystkie są proste. Nie są to wielkie krzywizny ale jednak. Chciałem zapytać co dalej z tym robić? Do kogo się zgłosić?

Witam serdecznie,
Bardzo często bóle głowy mogą być związane z zębami. Czasem przyczyną mogą być ósemki, jednak najczęściej jest to związane z nieprawidłowym zgryzem i nieodpowiednim ułożeniem dolnej szczęki w stawie. Mamy wtedy do czynienia z chorobą okluzyjną i powinno się to jak najszybciej wyleczyć, ponieważ jest to najczęstszą przyczyną utraty zębów!
Objawy, które mogą świadczyć o obecności choroby okluzyjnej są starcia zębów, zaciskanie ich, zgrzytanie w nocy, odsłanianie się szyjek zębów i wiele innych.
Więcej można przeczytać pod tym adresem:
http://www.dentim.pl/leczenie/unikaty-dentim/leczenie-okluzji/

Powody takiego stanu rzeczy mogą być różne. Istotne jest chociażby to, czy wraz z bólami głowy pojawiają się inne objawy i na jakim tle są to objawy. Jeśli na stomatologicznym: np. ma Pan starte, ukruszone zęby w wyniku zgrzytania zębami, napięte mięśnie twarzy, występuje ból zęba/ów przy nagryzaniu, bóle oka, trzaski w stawie skroniowo-żuchwowym, to bóle głowy mogą mieć źródło w chorobie okluzyjnej zębów. Jest to zaburzenie pracy układu żucia, kiedy zęby dolne nie stykają się prawidłowo z górnymi. W Pana przypadku wada zgryzu i bóle głowy mogą być sygnałem tej dolegliwości. To schorzenie oczywiście można leczyć, najlepiej u stomatologa, który specjalizuje się w leczeniu choroby okluzyjnej zębów. Dentysta najpierw wykonuje szereg badań m.in. ogląda zęby, sprawdza ich ruchomość, bada staw skroniowo-żuchwowy, pobiera pomiar łukiem twarzowym lub bada zgryz elektroniczną kalką zgryzową. Możliwości jest mnóstwo. Leczenie polega w skrócie na doprowadzeniu do równego kontaktu zębów dolnych z górnymi i prawidłowym położeniu ssż. Można tego dokonać za pomocą m.in. korekty zwarcia tzw. ekwilibracji (np. usuwa się niepożądane wypukłości zębów, koron, wypełnień), odbudowy zębów, założenia aparatu ortodontycznego lub też operacji ortognatycznej.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry