Odczuwanie silnych bólów stawu szczękowego

Od 3 tyg przy otwieraniu ust odczuwam silny ból stawu szczekowego. Rano po obudzeniu mam ogromny problem z otworzeniem ust- bardzo boli. Byłam u lekarza stomatologa otrzymałam tabletki przeciwzapalne + osłonowe jednak po 3 dniach pojawiły się bóle żoładka i wymioty. Odstawiłam tabletki (Voltaren 100 /Emanera) Ból żoładka ustał, a szczęka ciagle boli. Niestety ból jest takze przy mowieniu( jestem nauczycielem). Jak pozbyc sie uciazliwego bólu? Bardzo prosze o poradę.

Artropatia SSŻ jest dużym wyzwaniem dla wielu lekarzy.Sposób leczenia zależy od dobrego rozpoznania,a do tego potrzebny jest wywiad,badanie bezpośrednie i radiologiczne.Myślę,że UM w Szczecinie ma odpowiednich fachowców w klinice chirurgii szczękowo twarzowej.

Takie objawy mogą wynikać z choroby okluzyjnej zębów. W skrócie jest to zaburzenie pracy mięśni żucia i stawów skroniowo-żuchwowych. Może ono przejawiać się (porannymi i nie tylko) bólami szczęki i twarzy, wzmożonym napięciem mięśni twarzy, przeskakiwaniem w stawie skroniowo-żuchwowym, zgrzytaniem zębami, ścieraniem się zębów, bólami głowy. Powody mogą być różnorakie m.in. wady zgryzu, krzywo wyrzynające się ósemki, stres, braki zębowe. Więcej na temat choroby okluzyjnej zębów (i nie tylko) może Pani przeczytać w naszym poradniku dla pacjentów „Bądź bystry u dentysty”:) Doradzamy też wizytę u stomatologa, który ma doświadczenie w leczeniu tego typu dysfunkcji, ponieważ wymaga ono wprawy i praktyki.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry