Ból po prawej stronie szczęki

Witam, od jakiegoś czasu mam ból po prawej stronie szczęki. Najpierw się busze z lekkim bólem gardła i ucha,a potem pojawia się ból jakby wszystki zębów po prawej stronie. Byłam już u dentysty i wszytskie zęby mam zdrowę. Ostatni ból trwał około tygodnia i po wpuszczeniu kropli do ucha przeszło. Dziś ból znów powrócił ale nie jest tak uciążliwy jak ostatnio

Może to być zwyrodnienie stawu skroniowo-żuchwowego, przewlekłe zapalenie ucha . Proszę również sprawdzić przed lustrem , czy biodro po prawej stronie nie jest uniesione względem lewego. Jeśli tak jest - zaciska Pani po tej stronie zęby - zwłaszcza w nocy. Pozdrawiam

Ból może być pochodzenia laryngologicznego np. zapalenie ucha, ale może mieć także przyczynę w zębach, a dokładnie w zaburzeniu pracy stawu skroniowo-żuchwowego. Może Pani cierpieć na schorzenie zwane chorobą okluzyjną zębów, gdy zęby górne nie kontaktują się prawidłowo z dolnymi. Wynika z tego wiele komplikacji m.in. dolegliwości bólowe (także występujące tylko po jednej stronie) oczu, głowy, stawu skroniowo-żuchwowego, ścieranie się zębów, wzmożone napięcie mięśni twarzy – ból może też promieniować w kierunku uszu. Proszę zgłosić się do laryngologa do kontroli, czy nie rozwijają się stany zapalne w zatokach, gardle, uszach, czy węzły chłonne są w normie itp. A jeżeli przyczyny laryngologiczne będą wykluczone, to wskazana będzie wizyta u stomatologa, który oceni warunki zgryzowe i odnajdzie właściwe źródło problemu.

Pozdrawiamy,
stankowscy.com.pl
www.facebook.com/badzbystry