Ból dolnej szczęki podczas kręcenia głową

Witam Odczuwam ból,dolnej szczęki po prawej stronie,gdy kręcę głową w prawo lewo.Co może być tego przyczyną?

Najprawdopodobniej są to tak zwane punkty spustowe dotyczące mięśni mostkowo-obojcztkowo-sutkowych. Najczęściej są spowodowane wadą zgryzu i postawy, a także dysfunkcją stawu skroniowo-żuchwowego.

Konieczna jest dokładna diagnostyka, zawierająca pełne badanie zębów, kości i dziąseł. Dodatkowo powinny być wykonane zdjęcia rtg oraz wykonane badania pod kątem wykrycia choroby okluzyjnej, czyli schorzenia polegającego na nieprawidłowej współpracy zębów i stawów skroniowo-żuchwowych.

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl