Kruszenie się zębów u 29-latki

Witam! Moje pytanie brzmi: co może być przyczyną kruszenia się zębów? Pozdrawiam Magdalena

1. próchnica, często niewidoczna gołym okiem ale niszcząca ząb od strony stycznej z innym zębem
2. choroba okluzyjna - zaburzenia zgryzowe wynikające z braku harmoni między zębami a stawem skroniowo-żuchwowym i powodujące przeciążenia zębów
Konieczne jest u Pani kompleksowe badanie, które wykryje przyczynę.

lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl

Przyczyn może być dużo:ubytki w zębach ,zgrzytanie zębami,szczególnie w nocy,zaciskanie zębów,wady zgryzu,niedorozwój szkliwa,nadmierne starcie zębów,szkodliwe nawyki w rodzaju:gryzienie ołówków,rozgryzanie pestek nasion,obgryzanie paznokci.Proszę udać się do lekarza,który Panią zbada ,przeprowadzi wywiad i ustali przyczynę kruszenia się Pani zębów.