Dlaczego kruszą mi się zęby?

Dzień dobry, Mam problem z zębami. Nie mam próchnicy, ani za wiele kamienia, ani innych problemów tego typu. Myję zęby regularnie. A mimo to moje zęby są słabe, psują się, co objawia się ich kruszeniem i łamaniem. Ostatnio przez rosnącą dolną ósemkę, przeżywałam katusze. Miałam gorączkę i bolało mnie pół szczęki, aż pod ułamaną piątką zrobił się ropień. Jeśli to nie próchnica, to co niszczy mi zęby? Napoje gazowane piję przez słomkę, żeby nie narażać zębów. Nie piję kawy. Palę. Nigdy nie rodziłam. Dziąsła mam zdrowe. Mam 31 l.

Opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia typu zgrzytania - tzw parafunkcje. Mogą one być spowodowane wadą postawy i zgryzu, asymetrią czaszkowo-zgryzową lub zaburzeniami metabolicznymi. Pozdrawiam