Co znaczy takie zgrzytanie zębami?

Witam niedawno byłam u pani stomatolog, powiedziała mi że zjadam zęby napewno zgrzytam zębami..... Fakt faktem kiedy się zdenerwuje to zaciska zeby . Da się to jakoś zwalczyć. Czy to napewno przez stres nerwy? Zauważyłam także w ciągu może roku może półtora mam coraz więcej siwych włosów a nawet całkiem białych czy to jest jakoś że sobą powiązane?

Siwienie włosów oznacza zwykle stres oksydacyjny na różnym tle. Zgrzytanie zębami zaś - że mamy do czynienia z wadą postawy i zgryzu, asymetrią czaszkowo-zgryzową I być może zaburzeniami metabolicznymi (na co wskazuje przedwczesne siwienie). Konieczne jest kompleksowe leczenie wszystkich zaburzeń. Pozdrawiam