Jak pozbyć się tego dyskomfortu po kanałowym leczeniu?

Witam, piszę tutaj bo chyba wyczerpały sie juz wszystkie mozliwosci. Kilka lat temu miałem leczenie kanałowe dolnej siódemki. Od tamtej pory czuje dyskomfort z nim zwiazany. Na początku myślałem że to przejściowe ale po kilku latach mam serdecznie dosyć. Mianowicie, caly czas odczuwam potrzebe dociskania go górnym zębem, próbuje go jakby wyrwać językiem. Mam dziwne wrażenie jakbym coś miał pomiędzy nim a szóstką ale głęboko przy korzeniu. Stomatolog mówił że po kanałowym można mieć wrażenie "nie swojego" zęba, szlifowała go kilka razy myśląc że to złe nakładanie się zębów. Miałem wykonane TK zatok gdzie było dokładnie widać zęba i nic tam nie ma, rozważam wyrwanie. Poszedłem nawet do psychiatry, on stwierdził bruksizm. Jednak bruksizm objawia się w nocy a ja przed spaniem czuje jak odpuszcza mi szczęka i ustaje potrzeba przesuwania go językiem. Nie zgrzytam zębami ani w nocy ani w dzień. Może ktoś coś doradzić?
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 4 miesiące temu

Proszę udać się do stomatologa specjalizującego się w leczeniu kanałowym i wykonać badanie CBCT okolicy tego zęba. Nie do końca jestem przekonana czy w badaniu zatok można ocenić dolny ząb zwłaszcza jeśli oceny dokonywał radiolog a nie stomatolog. Pytanie również w jaki sposób ząb jest odbudowany i jakie są kontakty z sąsiednimi zębami. W ostateczności można otworzyć ząb, usunąć z kanałów wypełnienie i ocenić go pod mikroskopem.