Czy nawracające bóle dziąsła wymagają leczenia kanałowego?

Zmagam się z nawracającym bólem dziąsła pod prawą, dolną szóstką i siódemką. Po leczeniu między zębami, zaczęło mi się gromadzić dużo jedzenia i czyszczenie tej okolicy prowadziło do krwawień a dodatkowo przy gryzieniu tą stroną odczuwałam ból. Inny dentysta zmienił wypełnienie i gryzienie już mi nie przeszkadza, ale ból dziąsła się utrzymuje. Nie jest to ból nie do wytrzymania, raczej dyskomfort, przelewanie, rozpieranie. Zdjęcie nic nie wykazało, ale lekarz sugeruje leczenie kanałowe.

trudno powiedzieć , taką decyzję podejmuję się w oparciu o zdjęcia Rtg , historię leczenia , stan zęba , ilość zdrowych tkanek , rokowanie , konieczność leczenia protetycznego , jak widać należy raczej zaufać lekarzowi lub skonsultować się z innym , ale to zdecydowanie należy zrobić w gabinecie

Jeżeli wypełnienie nie było wykonane precyzyjnie w powiększeniu prawdopodobnie jest nawis kompozytu na powierzchniach stycznych. Konieczna diagnostyka TK oraz ocena zębów w powiększeniu.