Jak pozbyć się zgrzytania zębami podczas snu?

Jak pozbyć się zgrzytania zębami podczas snu? Już mam bardzo niskie zęby a chciałbym mieć je jeszcze kilka lat..... stomatolodzy twierdzą że zęby "zjadłem" i większość nadaje się do leczenia kanałowego z tego powodu. Oczywiście ów zgrzytanie występuje zapewne na tle nerwowym a powiedzmy że wolałbym unikać łykanie tabletek- zbyt wielka pokusa....

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
Vital-Dent.pl

Leczenie kompleksowe , deprogramacja , ustalenie nowego zwarcia leczenie protetyczno -ortodontyczne.
Nie ma prostego , taniego i skutecznego rozwiązania tego problemu

Zgrzytanie zębów może być efektem zaburzeń okluzyjnych, które wynikają z niewłaściwego stykania się zębów górnych z dolnymi, np. na skutek wad szkieletowych lub wad zgryzu. Czynnikiem ryzyka jest również stres, który zaostrza problem i napięcie mięśni. Rozwiązaniem jest zakładanie na noc specjalnie przygotowanej (na wymiar) przez stomatologa szyny relaksacyjnej. Jest to rodzaj nakładki, którą zakładamy do snu na zęby, przez co redukujemy nadaktywność mięśni i zabezpieczamy je przed siłami mechanicznymi.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl