Zgrzytanie zębami podczas snu

Jak walczyć ze zgrzytaniem zębami w czasie snu? Chodzi o kobietę w wieku 22 lat, bez żadnych chorób.

Witam!
Zgrzytanie zębami często ma podłoże emocjonalne! Powinna pani zastanowić się ,czy nie ma Pani ostatnio jakichś większych problemów i nie przeżywa z tego powodu stresów...Jeśli tak to dobrze byłoby próbować je rozwiązać,nawet z pomocą psychologa! Można też zrobić u dentysty szynę zapobiegającą ścieraniu się zębów podczas zgrzytania... Jednak najważniejsze jest usuniecie przyczyny... Pozdrawiam.