Co zrobić, aby przestać zgrzytać zębami podczas snu?

Witam, mam 20 lat i podczas snu zgrzytam zębami. Ostatnio zauważyłam że moje zęby zaczęły się ruszać. Co poradzić na rozchwiane zęby? Bardzo o nie dbam i nie chciała bym, aby wypadły albo żeby coś się im stało. Co zrobić aby przestać zgrzytać zębami podczas snu?

Powinna Pani udać się do gabinetu stomatologicznego w celu przeprowadzenia badania specjalistycznego - najlepiej do lekarza dentysty, który zajmuje się leczeniem zaburzeń w SSŻ.

Leczenie choroby jest trudne. Leki uspokajające lub psychoterapia są często niewystarczające. Zwykle konieczne jest stosowanie specjalnych tzw. szyn odciążających zwykle dobieranych przez protetyka.Nie zawsze pomoże jeden specjalista. Leczenie jest wieloetapowe i wielospecjalistyczne. Oprócz opieki gnatofizjologicznej bardzo ważna jest współpraca ze stomatologami wszystkich specjalności, a przede wszystkim ortodontami i protetykami. Często lekarze polecają zakładanie na noc specjalnej nakładki na zęby, która uniemożliwia ścieranie, wyrównanie zgryzu oraz ... relaks i zmianę trybu życia. Dlatego istotna jest również współpraca z neurologiem, psychologiem i terapeutą manualnym, oraz z ekspertami z wielu innych dziedzin, jeżeli istnieje taka potrzeba.