Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się uciążliwego zgrzytania zębami?

witam mam problem ze zgrzytaniem zebami w nocy jak sie go pozbyc slyszalam o szynie relaksacyjnej nosze plastikowa wkladke na noc ale czy to wszystko moze Pan mi podpowie jak sie pozbyc tego nawyku zeby moje zeby nie wytarly sie z gory dziekuje
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Szanowna Pani,
wkładka na noc jest tylko sposobem zapobiegawczym na objawy, coś zabezpiecza, ale nie likwiduje przyczyny. Z psychologicznego punktu widzenia to zgrzytanie zębami jest efektem napięcia, które musi Pani przeżywać, a z którego może nie zdawać sobie Pani sprawy. Kiedy śpimy, nasze ciało się rozluźnia, a jednocześnie mogą z niego wydobyć się wszystkie nagromadzone emocje i napięcia trzymane za dnia.
Jeśli rzeczywiście chce się Pani przyjrzeć przyczynom, jak to się dzieje, proszę umówić się z psychologiem lub psychoterapeutą na konsultacje.

pozdrawiam

Jarosław Żukowski
Pracownia Integra

0

Na problem, o którym Pani pisze, można spojrzeć z dwóch perspektyw - objawu i przyczyny. Dlatego z jednej strony warto zastanowić się, jak poradzić sobie stomatologicznie, z drugiej być może warto zastanowić się nad przyczyną, z jakiego powodu tak się dzieje i czy nie jest to wyraz napięć, jakich Pani doświadcza.

0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
64 poziom zaufania

Witam,
problem zgrzytania zębami w nocy jest najczęściej wynikiem silnie przeżywanych emocji i napięcia jakie kumuluje się w nas w ciągu całego dnia. Dlatego warto zająć się przyczyną, zastanowić się co wywołuje silne emocje. Zachęcam do rozmowy z psychologiem, aby podczas terapii także nauczyć się rozładowywania napięcia.
Pozdrawiam
Monika Prus

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy