Czym spowodowane jest zgrzytanie zębami?

Jak śpię to mówia mi ze zgrzytam zebami,czym jest to spowodowane?

Witam. Bruksizm to schorzenie, z którym boryka się coraz więcej pacjentów. Najczęstszą jego przyczyną są wady zgryzu, źle dopasowane plomby, mostki, protezy, korony albo ... żucie gumy. To nie wszystkie przyczyny, uważa się, że zaciskanie zębów jest schorzeniem psychosomatycznym a więc powodem bruksizmu może być też czynnik " psychiczny" czyli po prostu długotrwały stres i silne napięcie. Dopiero współistnienie tych dwóch czynników oraz swoistej podatności tkankowej prowadzi do wystąpienia pełnych objawów schorzenia.