Należy zgłosić się do stomatologa w celu diagnostyki chorób stawów skroniowo-żuchwowych. Prawdopodobnie pomoże szyna relaksacyjna wykonana w gabinecie.

0

Udać się do lekarza , przyczyn może być wiele , sposobu leczenia również , niestety nie wiem kto w Pani okolicy potrafiłby zająć się problemem, osobiście znam może trzy osoby w Polsce ,które potrafią to dobrze zdiagnozować i wyleczyć problem.Jednak leczenie jest zazwyczaj bardzo drogie (ortodoncja , protetyka , implantologia).
Pewnym rozwiązaniem ,które może pomóc jest zrobienie po prostu szyny nagryzowej relaksacyjnej twardej i zakładnie jej do snu

0

Należy reagować i szukać pomocy, ponieważ w ten sposób szybko zetrze sobie Pani zęby. Przyczyną zgrzytania jest zazwyczaj niedopasowanie łuku dolnego z górnym, przez co na zęby działają zbyt intensywne siły mechaniczne. Tzw. choroba okluzyjna zębów może wynikać m.in. z wad anatomicznych, wad zgryzu, wyrzynających się ósemek czy nawet płaskich wypełnień. Stomatolog powinien zdiagnozować przyczynę i indywidualnie leczyć zaburzenie. Aby zmniejszyć skalę objawów, najlepiej poprosić stomatologa o wykonanie szyn relaksacyjnych. Są to nakładki przygotowane pod wymiar przez protetyka dentystycznego, które Pacjent zakłada na noc – w ten sposób hamują one nadaktywność mięśni podczas zaciskania szczęki i redukują uszkodzenia zębów. Zgrzytanie dodatkowo intensyfikuje stres, więc tutaj zalecane są treningi relaksacyjne, odpoczynek, sport, ewentualnie konsultacja z psychoterapeutą.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty