Zagryzanie zębów w nocy

Badałem się tez na obecność pasożytów, ale nic nie wyszło ,a w nocy zagryzam zęby i co tu dalej począć?

Często zgrzytanie zębami jest rozładowaniem stresów organizmu skumulowanych podczas całego dnia. Należy udać się do stomatologa w celu diagnostyki. Powinno pomóc wykonanie indywidualnie dopasowanej szyny relaksacyjnej do spania.

Udać się do lekarza , przyczyn może być wiele , sposobu leczenia również , niestety nie wiem kto w Pani okolicy potrafiłby zająć się problemem, osobiście znam może trzy osoby w Polsce ,które potrafią to dobrze zdiagnozować i wyleczyć problem.Jednak leczenie jest zazwyczaj bardzo drogie (ortodoncja , protetyka , implantologia). Pewnym rozwiązaniem ,które może pomóc jest zrobienie po prostu szyny nagryzowej relaksacyjnej twardej i zakładnie jej do snu

Proszę udać się do stomatologa, który zbada staw skroniowo-żuchwowy, obejrzy zęby pod względem starcia i jeśli to konieczne wykona zdjęcia rentgenowskie bądź inne potrzebne badania. W zgrzytaniu zębami, które u Pana występuje pomocne będzie również zakładanie na noc specjalnej szyny relaksacyjnej, która chroni zęby przed ścieraniem.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl