Ból wszystkich zębów u 28-latki

witam, od jakiegoś czasu bolą mnie wszystkie zęby, jest to taki ból jakbym długo zaciskała zęby, jednak tego nie robię. pierwszy raz ból pojawił się w styczniu trwał jakiś tydzień, później był spokój i teraz znów

Prawdopodobnie zgrzyta Pani zębami lub mocno zaciska nocą podczas snu. Zęby są przeciążone i reagują bólem. Należy wykonać szynę relaksacyjną na noc. Oczywiście trzeba wykonać pełną diagnostykę jamy ustnej i wyleczyć wszystkie zęby które tego wymagają.

Witam. Prawdopodobnie cierpi Pani na bruksizm ( zgrzytanie zębami i zaciskanie ich ). Może Pani o tym nie wiedzieć, bo najczęściej robimy to w nocy. Potrzebna będzie szyna relaksacyjna, w której będzie Pani spała. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Ale jakie jest pytanie ?
Mamy objaw pyta Pani jak to leczyć czy to co jest?
Odp 1. Prawdopodobnie nieświadomie zagryza Pani zęby.
Odp 2. Trzeba poznać przyczynę , trzba przeprowadzić pełną diagnostykę układy kostno stawowego i mięśniowego żuchwy

Taka sytuacja nie jest normalna. Jeśli nie jest to objaw na tle nerwowym, przyczyną problemu mogą być zaburzenia w funkcjonowaniu stawu skroniowo-żuchwowego. Takiej dolegliwości mogą towarzyszyć bóle głowy, zębów, przeskakiwanie żuchwy, nadmierne napięcia mięśniowe, szczególnie rano oraz zgrzytanie zębami. Pacjent często jest nieświadomy, że zaciska zęby, ponieważ dzieje się to najczęściej w nocy, gdy śpi. Zalecam wizytę u specjalisty zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego, pomocne będzie również zakładanie na noc specjalnych szyn relaksacyjnych (rodzaj nakładek na zęby), które zredukują napięcie mięśniowe oraz ograniczenie stresu.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl