Jak działa metoda Clear aligner?

Dzień dobry, Piszę ponieważ już dwa razy w życiu miałam stały aparat ortodontyczny (na górę i dół). Raz w wieku około 10 lat przez 3 lata (zęby wykrzywiły się okropnie po wyrośnięciu ósemek), później w wieku 20 lat przez 2. Obecnie (25 lat) jedynka u góry znów koszmarnie się wykrzywiła, zaczęłam strasznie zgrzytać zębami...Chciałabym skorzystać z metody clear aligner. W związku z tym mam dwa pytania 1. Czy to nie niesie za sobą ryzyka, kolejna ingerencja w zęby, kolejne przesuwanie, itd? 2. Czy leczenie musi prowadzić ortodonta? Jest wiele gabinetów, które się w tym specjalizują, a leczenie prowadzi lekarz dentysta bez 4-letniego doszkolenia w ortodoncji. BARDZO BYM PROSIŁA, ABY NIE ODPOWIADAĆ "PROSZĘ ZAPYTAĆ LEKARZA" (oczywiście zapytam, ale chciałabym zasięgnąć porady innych specjalistów). :) Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

Ponownie krzywiące się zęby i zgrzytanie zębami oznaczają wadę zgryzu, postawy, asymetrię czaszkowo-zgryzową, zaburzenia neurologiczne i czynnościowe. Jakiekolwiek leczenie - w tym I za pomocą Clear alignera - nie da stabilnych efektów leczenia. Konieczne jest kompleksowe leczenie wszystkich zaburzeń. Pozdrawiam