Z czego może wynikać taki pulsujący ból zęba?

Dzień dobry, pojawił się u mnie problem z bólem w kilku zębach. Pojawia się ból pulsujący w jakimś zębie trwa on na chwilę, później boli mnie inny ząb i znowu inny itd. Ból dotyczy kilku zębów (są to zeby które były już kiedyś leczone i też są zeby które nigdy nie były leczone. Ból zazwyczaj pojawia się w czwórkach, piatkach, szóstkach i siódemkach ale pojawia się także ból w jednej jedynce). Ból pojawia się o różnych porach dniach. Chodzę regularnie do dentysty i on twierdzi że nic niepokojącego nie widzi, w jednym zębie mówił że może być trochę odsłonięty. Ból trwa od kilku tygodni. Co to może być? Czy jakieś mikropęknięcia (mam trochę krzywy zgryz)? Czy coś od dziąseł? Czy może to być spowodowane jakimś jednym zębem?

Przyczyną mogą być przeciążenia powstające na zębach z powodu nieprawidłowego zgryzu. Często jest to początek zaciskania i zgrzytania zębami które może objawiać się tak jak Pan opisał.