Czy taki ból zębów może zwiastować jakąś chorobę?

Dzień dobry, W ostatnim czasie borykam się z problemem bolących zębów. Od kilku tygodni bolą mnie zęby, można powiedzieć że bez powodu (nie jest to ból ani na zimne, ani na ciepłe, ani przy zagryzaniu), pojawia się o różnych porach dnia i nocy. Ból występuje w kilku zębach (od jedynek do siódemek) . Ząb boli mnie jakiś czas za chwilę boli mnie inny, ból występuje w różnych zębach, niekiedy w jednym niekiedy w kilku na raz. Jest dzień że nie boli mnie żaden a jest dzień że boli mnie kilka. Chodzę regularnie do dentysty, w ostatnim czasie byłem dwa razy żeby to sprawdzić. Dentysta sprawdzał każdy ząb po kolei, następnie dmuchał powietrzem, stukał i zrobił też przeswietlenie, twierdząc że on nie widzi nic niepokojącego, a rozwiercenie każdego zęba nie ma sensu. Rosną mi ósemki ale dentysta twierdzi że prawidłowo i nie powinno to mieć wpływu. Od czego może występować taki ból? Może to oznaczać jakąś chorobę? Co z tym zrobić, bo niekiedy ból jest nieznośny.

Takie dolegliwości najczęściej pojawiają się z powodu przeciążenia zębów czyli zaciskania lub zgrzytania zębami w nocy. Konieczna diagnostyka mięśni i stawów i możliwe wykonanie szyny relaksacyjnej. Rosnąca 8 też może mieć wpływ, zalecana dokładna diagnostyka RTG i TK aby w 3D ocenić tkanki.