Co mam robić z tym bólem zęba?

Od kilku dni boli mnie ząb górna 7, przez 2 dni ból byl nie do zniesienia. wczoraj dentysta obejrzal ząb i powiedzial ze jest w porzadku ,nie potrzebuje leczenia kanalowego a za ból odpowiedzialne jest zapalenie dziasla. zdjal mi kamien, wyczyscil zeby zalecil dalacin 2 razy dzienie po 2 tabletki (wczesniej na wlasna reke bralam przez 2 dni po 1) i specjalna plukanke. zab boli mniej ale tylko przy dotyku , opuchlizna na dziasle jest dalej. Czy napewno dentysta ma racje? czy powinnam poszukac innego? czy az tak moze mnie meczyc zapalenie dziasla?

W takiej sytuacji trzeba zrobić diagnostykę RTG a niekiedy TK aby w 3D sprawdzić co dzieje się w kości w okolicy korzeni zębów. Jeżeli dolegliwości utrzymują się cały czas to na pewno trzeba to sprawdzić.