Co mam robić z bólem zęba po urazie?

Witam tydzień temu w czwartek dziecko uderzylo mnie zabawka w zęba w górna jedynke . Ząb bolał cały dzień ale na następny dzień przestał. W niedzielę wieczorem znów zaczął bolec . Wczoraj byłam u dentysty . Zrobił przeswietlenie i powiedział że nic się z zębem nie dzieje i że jeśli po 2 tygodniach nie przestanie bolec to wtedy przyjść . Wczoraj akurat zab mnie nie bolał . Dziś ząb boli mnie tak jakby piekąco i rwąco . Czy to normalne przy takim uderzeniu i te 2 tygodnie mozna odczuwać bol ? Dodam jeszcze że mam silna relacje na zimno od czasu tego uderzenia. Mam też wypełnienie w tym zebie które zdaniem lekarza jest ok . Proszę o pomoc
KOBIETA, 31 LAT 2 miesiące temu

Po urazach wykonujemy zawsze tomografię komputerową aby w 3D ocenić stan korzenia i otaczającej kości. Po urazie ząb może być odczuwalny i może reagować na zimno. Może się uspokoić lub zaostrzyć i wtedy będzie potrzebne leczenie endodontyczne. Trzeba kontrolować u stomatologa.