Jak długo może trwać ból po oczyszczaniu zęba?

Witam, byłam wczoraj u stomatologa z bólem zęba dokładnie górnej szóstki, który miał charakter napadowy, ząb bolał i przestawał. Pani doktor oczyściła ząb i założyła opatrunek z tlenku cynku na miesiąc. Jednak od wczoraj ząb nadal boli może nie, aż tak mocno jak wcześniej, ale ból jest nadal. Myślałam, że może to być nadwrażliwość pozabiegowa, ale nie jestem pewna. Mam również zdjęcie rtg zęba nr 6 górnego, jednak Pani doktor nawet nie spojrzała. Co to może być i ile może trwać taki ból po głębokim oczyszczaniu zęba?

Jeżeli ząb ma głęboką próchnicę należy dokładnie ocenić zdjęcia RTG i niekiedy wykonać tomografię aby w 3D ocenić stan tkanek zęba i otaczającej kości. Dolegliwości mogą się rozwinąć w przypadku obumarcia zęba i będzie konieczne leczenie endodontyczne. Przy głębokiej próchnicy i wypełnieniu tymczasowym jakie zostało założone ząb może reagować w ten sposób kilak tygodniu, trzeba kontrolować za 3 i 6 miesiące na RTG.