Czy ten ból zwiastuje leczenie endodontyczne?

2 miesiące temu zgłosiłam się do stomatologa z bardzo mocna reakcja bólową na ciepło/zimno pomiędzy dwoma zębami, rozwiercono zęba leczonego miesiąc wcześniej - jednak przyczynowym okazał się ząb obok, na zdjęciu RTG i podczas badania wyglądał na zdrowy. Próchnica zlokalizowana była na powierzchni stycznej, założono tlenek cynku. Ząb ma być plombowany za dokładnie miesiąc, ale wciąż reaguje krótkim bólem na zimne i gorące napoje. Nie boli samoistnie. Czy ten bol zwiastuje leczenie endodontyczne?

Jeżeli reakcje bólowe występują nadal po wypełnieniu tlenkiem cynku należy zgłosić się do lekarza przed wyznaczonym terminem w celu weryfikacji leczenia;w przypadku braku powodzenia może być wdrożone leczenie endodontyczne.