Ubytek przy dziąśle od strony stycznej do siódemki

Ząb dolna 6 ma ubytek przy dziąśle od strony stycznej do siódemki. Ząb mnie nigdy nie bolał. Poszedłem do dentysty, a ten rozwiercił sporą część zęba (wg mnie niepotrzebnie), załatał dziurę lekarstwem i kazał przyjść za 3 m-ce! Podczas wierecenia ząb lekko bolał, aby po przyłożeniu jakiejś substancji, poczułem dosadny ból. Czy teraz można to lekarstwo wyjąć i wykonać leczenie nowowczes. metodami na jednej wizycie? Jaką plombę można założyć (czytałem, ze po tlenku cynku, kompozyt się nie trzyma)?

Myślę, że metoda leczenia zęba została z Panią uzgodniona. Sposób reagowania na widoczny ubytek zależy między innymi od doświadczenia lekarza, jego możliwości i odpowiedniej diagnozy. Nie w każdym przypadku zastosowanie "nowoczesnych" metod jest wskazane i możliwe.

Proszę się nie martwić, to jest standardowa procedura. Po 3 miesiącach najprawdopodobniej wytworzy się twarda bariera chroniąca miazgę zęba. Warto poczekać do tego czasu. Na kolejnej wizycie po poprawnym oczyszczeniu ubytku z tlenku cynku można założyć wypełnienie kompozytowe bez obaw że wypadnie.