Ból dziąsła w okolicy leczonego zęba

Tydzień temu byłem u dentysty, aby wyjąć tlenek cynku, który był założony w listopadzie. Pan stomatolog powiedział, że ubytek jest nadal głęboki, ale że ładnie się nadbudował. Gdy był tlenek cynku nic się nie działo, od 2 dni zaczęło boleć mnie dziąsło w okolicy leczonej górnej 7, gdy nacisnę boli bardziej, bez nacisku również go czuję. Natomiast ząb nic nie boli, ani na nacisk, ani na opukiwanie, samoczynnie też nie. Co to może być? Dodam, że było stosowane znieczulenie.

Witam serdecznie,
Wszystko zależy od tego co było robione z zębem po wyjęciu tlenku cynku. Jeśli było zakładane nowe wypełnienie, to może gdzieś urażać poddziąsłowo lub na powierzchni stycznej między zębami może wchodzić jedzenie. Jeśli wypełnienie było głęboko przy dziąśle, to podczas dostosowywania wypełnienia mogło zostać podrażnione dziąsło.
W takiej sytuacji zawsze najlepiej podejść do swojego stomatologa na kontrolę i ewentualną korektę.

Witam, może boleć po znieczuleniu, ale z reguły ból utrzymuje się do dwóch dni i z każdym dniem jest coraz mniejszy. Mam nadzieję, że przed założeniem wypełnienia była badana reakcja zęba na bodźce termiczne i ew. nawiercanie. Jeżeli była prawidłowa to upoważniało lekarza do założenia ostatecznego wypełnienia. Jeżeli nie, być może rozwija się stan zapalny w miazdze. Proszę zgłosić się do lekarza, który leczył Panu ząb w celu sprawdzenia przyczyny występowania bólu. Pozdrawiam