Założony tlenek cynku na dolnym zębie

Wczoraj miałem założony tlenek cynku na dolnej 6 z prawej strony . Gdyż próchnica jest zbyt głęboka i to ma być alternatywa , by uratować tego ząbka . Moje pytanie brzmi czy po założeniu tego tlenku , ząbek powinien dalej pobolewać ? . Dodam ze nie boli jak cos jem czy pije , zmniejszyła sie reakcja na zimno a w nocy moge spać bez odczuwalnego bólu .

Witam,
ząb może jeszcze dość długo pobolewać. Dobrym znakiem jest, że nie boli w noch. Reakcje na gorące napoje są często znakiem, że stan zapalny rozwija się dalej. Dlatego skoro może Pan jeść i pić, można mieć nadzieję, że wszystko dobrze się skończy.