Zakładanie tlenku cynku w zębie

2 miesiace temu mialem zakladny tlenek cynku . Ząb mnie lekko pobolewal przez pierwsze dni , pozniej bol ustał . natomiast po 4 tyg znow pojawil y sie lekkie pobolewania , pojechalem do dentysty sprawdzal mowil ze jest dobrze wyczyszczony , nie widzi zapalenia miazgi , wymienil mi ten tlenek i bylo ok od wczoraj znowu zaczeły pojawiac sie lekkie pobolewania . Co to oznacza ?

Witam!
Mimo dobrego wyczyszczenia ubytku nie można wykluczyć, że w zębie rozwija się zapalenie miazgi... W tej sytuacji lekarz może założyć do zęba opatrunek ze sterydem i poczekać na ustąpienie objawów! Jeśli to nie pomoże konieczna może być dewitalizacja czyli zatrucie zęba...
Pozdrawiam.