Bóle zębów u 20-letniej osoby

Witam, ból zębów towarzyszy mi codziennie juz od około roku, każdy ząb(prawie) miałam juz naprawiany i nic to nie daje ponieważ już nastepnego dnia znowu mnie on boli. mam zdj rtg, stomatolog twierdzi ze nic się nie dzieje już w wyleczonych zębach. Dodam ze mam dopiero 20 lat, moj pierwszy dentysta stwierdził gdy mialam 16 że w wieku 18 lat będe nosiła protezę. Szkoda tylko że nie wiele zrobił by temu zapobiec. o higiene dbam szczotkuje jak w szkole uczyli płyny do płukania i nić dent.

Witam serdecznie,
W tego typu przypadkach konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Nie można nigdy leczyć zdrowych zębów, jeśli nie ma do tego wskazań! Należy ustalić przyczynę problemu i ją wyleczyć. Może to być zarówno problem związany z przyzębiem (konsultacja periodontologiczna), problem związany z tkankami twardymi, stanami zapalnymi i/lub unerwieniem (konsultacja z chirurgiem szczękowo-twarzowym).
Na pewno nie można zostawić tego w obecnym stanie, gdzie obecny jest codzienny ból zębów.