Przezroczyste zęby i małe dziurki przy dziąśle

Witam mam 21 lat dziś zobaczyłem ze zeby robia mi sie przezroczyste i na trzech zębach przy samym dziąśle zrobiły mi sie małe dziurki tak jak by dziąsło odsłoniło mi korzenie i nie wiem co mam zrobic zeby nie było tych dziurek. Proszę cos doradzić bo zaczynaja mnie bolec te zęby

Przede wszystkim powinien Pan zgłosić się do gabinetu stomatologicznego. Bez badania i obserwacji nie można stwierdzić co dolega zębom. Lekarz dentysta na podstawie diagnostyki wdroży właściwe postępowanie.

Witam.
Z przedstawionego opisu i bez badania nie można stwierdzić, co Panu dolega. Możemy się tylko domyślać. Najlepiej udać się do stomatologa, badanie będzie kluczowe w ustaleniu diagnozy i sposobu postępowania.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/

Jeżeli zauważa Pan niepokojące zmiany na zębach należy zgłosić się na konsultację do stomatologa. Pana opis jest dość enigmatyczny, ale odsłonięte korzenie zębów mogą sygnalizować początki zapalenia przyzębia, czyli paradontozy. Szczególnie jeśli zauważa Pan także inne objawy tj. nadwrażliwość, opuchlizna dziąseł lub ich krwawienie np. przy szczotkowaniu. Przezroczyste zęby z kolei mogą być wynikiem ścierania szkliwa zębów np. na skutek kwasowej erozji szkliwa (spowodowana długotrwałym spożywaniem napojów gazowanych, słodyczy, owoców, soków itp.), zbyt mocnym szczotkowaniem lub chorobą okluzyjną zębów. Aby to ustalić, najlepiej umówić się na profesjonalny przegląd u dentysty.