Jak pozbyć się takiego bólu zebów?

Od kilku tygodni odczuwam dziwny bol zębów którego nie mogę zlokalizować. Nie bolą mnie zęby przy stukaniu, ale wydaje mi się, że odczuwam bolesnosc w przestrzeni miedzyzebowej między górna piątka a szóstka. Czasem bol pojawia się jakby między szóstka a siódemka. Ogólnie odczuwam jakieś dziwne rozpieranie w dziaśle, zauważyłam że dziąsło po tej stronie, a dokładnie wał nad zębami jest lekko napuchniety w porównaniu z drugą stroną. Bol promieniuje mi do skroni i oczodolu, zanika w nocy i pojawia się w ciągu dnia. Czasem boli mnie cały łuk zębów i zeby są takie jakbh tkliwe na dotykanie językiem. Też kiedy mi się odbija to podczas odbicia odczuwam taki krótszy mocniejszy bol w dziasle/kości w okolicy siódemki i ósemki. Była z tym u jednego stomatologa, sprawdził, po rtg punktowy stwierdził że nie ma zmian, stwierdził że może to osuwajace się dziąsło. Zalecił irygowanie. Zakupiłam irygator ale bol dalej jest, czasem przestaje na 1 dzień i znowu pojawia się podczas kolejnego dnia. Ogólnie mocno dbam o higienę jamy ustnej, nitkuje, iryguje, dokładnie myje. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?
KOBIETA, 29 LAT 10 miesięcy temu

Kilka możliwych przyczyn takich objawów to:

Próchnica lub ubytki w zębach: Nawet jeśli nie odczuwasz bólu przy stukaniu, istnieje możliwość, że obecność próchnicy lub ubytków może powodować ból w okolicy.

Zapalenie dziąseł: Zapalenie dziąseł (zapalenie przyzębia) może powodować bolesność, obrzęk i krwawienie dziąseł.

Choroby przyzębia: Choroby przyzębia, takie jak zapalenie przyzębia lub paradontoza, mogą powodować ból i dyskomfort w okolicy zębów.

Zgryz: Nieprawidłowy zgryz może powodować napięcie i ból w okolicy zębów i dziasła.

Jeśli masz zatrzymane ósemki, mogą one wpływać na przylegające zęby i dziasło, powodując ból i dyskomfort.

Wizyta u stomatologa pozwoli na dokładne zbadanie Twojej jamy ustnej i ustalenie przyczyny bólu. Dentysta będzie w stanie przeprowadzić badanie kliniczne, ocenić stan zębów i dziąseł oraz zlecić dodatkowe badania, jeśli będzie to konieczne. Na podstawie wyników diagnozy dentysta będzie w stanie zaproponować odpowiednie leczenie lub skierować Cię do specjalisty, jeśli będzie to wskazane.

Najlepszy stomatolog Białystok