Czym może być spowodowane przeskakiwanie szczęki?

Witam ;) od ponad roku ''przeskakuje''mi szczęka gdy poruszam ją na boki i przy otwieraniu, czym to może być spowodowane ?

Jest to zwyrodnienie stawu skroniowo-żuchwowego. Jest ono na ogół spowodowane wadą zgryzu, połączoną z wadą postawy (głównie niestabilnością zespołu stawu krzyżowo-biodrowego powodującą zaciskanie zębów i przekrzywienie płaszczyzny zgryzu i asymetrię czaszkową ). Pozdrawiam

Cierpi Pani na zaburzenia stawu skoroniowo - żuchwowego. Przyczyn może być kilka - proszę udać się do lekarza dentysty zajmującego się leczeniem wad stawu. Przeprowadzi właściwą diagnostykę ( też RTG 0 oraz wdroży właściwe leczenie.