Strzelanie w stawie żuchwowym a wysoki most na dolnych zębach

Od roku bardzo mocno i głośno strzela mi w stawie żuchwowym,momentami blokuje otwieranie szeroko ust np.przyziewaniu,jedzeniu.Przeskakiwało mi już dawno,teraz dopiero wiem chyba że przyczyna jest za wysoki most na dolnych zębach 4,5,6.Mam go od 14 lat.Mało jadlam ta strona bo był lekki ból,nikt mnie nie pouczył wtedy,a od kilku lat nikt nie chciał się podjąć usuniecia mostu,bo niby był w dobrym stanie.Do jakiego specjalisty musze się udac i co w takiej sytuacji się wykonuje?

Najprawdopodobniej zwyrodnienie stawu skroniowo-żuchwowego jest spowodowane niestabilnością w stawie krzyżowo-biodrowym (czy biodra są ustawione nierówno?) prowokującą do zaciskania zębami, zbyt głębokim zgryzem kostnym ( żuchwa jest przemieszczona zbytnio do tyłu i do góry ) i/lub zębowym i przechyloną płaszczyzną zgryzu. Zwykle potrzebne jest zespołowe leczenie tego schorzenia. Radzę udać się do specjalisty zajmującego się schorzeniami ssż i wadami postawy (chirodoncją). Pozdrawiam