Zapalenie dziąsła a problemy z żuchwą

Ból żuchwy zaczęło się od bólu głowy,nastepnie zawiasy żuchwy zaczely mi strzelać,byłam z tym u dentysty,ktory powiedzial,iż jest to spowodowane zapaleniem dziąseł przy wyżynającej się ósemce.Lekarz wstrzyknąl do dziasla jakiś lek oraz polecil plyn do płukania jamy ustnej(na razie nie chciał działać antybiotykiem) Nic nie powiedział o wyrywaniu zębów oraz o stawie. Jestem 24h po zabiegu a żuchwa nadal przeskakuje przy czym powoduje dzwonienie i zatykanie uszu. Co powinnam zrobić?

Aleksander Ropielewski

Skontaktować sie z dentystą, jeżeli objawy są nasilone sugeruję ekstrakcję ósmego zęba.

"Strzelający" staw skroniowo-żuchwowy, to objaw zaciskania zębami i zwykle współistniejącej wady zgryzu. Stan zapalny przy ósemce najszybciej da się zredukować wycinając dziąsło pokrywające wyrzynającą się ósemkę. Wada zgryzu to szerszy problem wymagający dokładnego zbadania. Pozdrawiam