Przeskakiwanie żuchwy przy tyłozgryzie

Witam.Mam tyłozgryz.Żuchwę prawidlowych rozmiarów.Moja mama też miala w dziecinstwie.Żuchwa w tyle powoduje ból glowy,przy oczach i przy uchu.Staram się ukladać zgryz bardziej do przodu,raczej mięsniowo,bo przy zagryzie naturalnym strasznie boli bo mam tylozgryz.Ale żuchwa 'rusza sie' nadmiernie i sama przeskakuje do tyłu.Leczylam sie aparatem 2 lata ale zgryz wrocil.Czy jest mozwliwość chirurgicznego nastawienia żuchwy,albo jakichśśrub na stałe,czy czegoś co by na stałe unieruchomło?

Przede wszystkim powinna Pani udać się na konsultację do lekarza dentysty zajmującego się leczeniem zaburzeń stawu skroniowo - żuchwowego ( przeskakiwanie żuchwy ). Przeprowadzi dokładną diagnostykę Pani problemu i zaleci odpowiednie leczenie.

Lek. dent. Agata Duda

należy skonsultować problem z lekarzem zajmującym się schorzeniami stawu skroniowo-żuchwowego ( to ucisk w jego okolicy odpowierdzialny jest za opisane objawy ) i wdrożyć kompleksowe leczenie ortodontyczne w połączeniu z leczeniem stawu skroniowo-żuchwowego
pozdrawia
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk