Czy zawroty głowy mogą być powodowane ósemkami?

Dzień dobry. Moje dolegliwości zaczęły się 8 mies. temu. Pewnego dnia zaczęły się zawroty głowy, osłabienie, nudności oraz ból głowy i ucha promieniujący do szyi i barków. Bóle te są zazwyczaj prawostronne. Miałam wykonane badania krwi, TK i MRI głowy, test na boreliozę, pobierany płyn mózgowo-rdzeniowy, testy na błędnik, wszystko ok. Laryngolog, neurolog, okulista stwierdzają, że wszystko w porządku. Mam zatrzymane 3 ósemki i aparat ortodontyczny. Czy jest możliwość, że to od ósemek?Pozdrawiam

Dzień dobry,
trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W zasadzie nawet trudne położenie zatrzymanych ósemek nie wywołuje takich objawów. W rzadkich wypadkach ucisk na okolicę nerwu w szczęce czy żuchwie może być źródłem niespecyficznych dolegliwości. Jeżeli zęby są zatrzymane, a leczy się Pani ortodontycznie, to i tak radziłabym Pani usunąć zęby mądrości.