Kształt zgryzu po usuwaniu ósemek

Witam, jestem tydzień po usuwaniu dwóch ósemek po lewej stronie. Wczoraj miałam zdjęte szwy. Rana się dobrze goi. Opuchlizna juz jest mała. Jednak kiedy zagryzam zęby, czuję, że zgryz jest zupełnie inny niż przed wyrwaniem zębów. Szóstki są jakby "wyższe", a górna siódemka przesunięta bardziej w stronę policzka. Czy jest to możliwe, że wyrywanie ósemek zmieniło mi położenie innych zębów? Niepokoi mnie to, ponieważ usuwałam ósemki, właśnie z tego powodu, aby nie pokrzywiły mi innych zębów.

Witam,
Samo wyrywanie ósemek na pewno nie zmieniło Pani położenia pozostałych zębów, a czas kilku dni nie jest wystarczający ,żeby zęby zmieniły położenie. Jeżeli jednak przed usunięciem ,ósemki stanowiły jakąś przeszkodę w zgrysie , lub tzw węzeł urazowy to samo ich usunięcie spowodowało zmianę zgryzu. Nawet niewielką zmianę będzie Pani odczuwała.
Jeżeli odczuwa Pani dyskomfort , to radzę udać się do lekarza wykonującego zabieg ,aby po okresie wygojenia miejsc po usunięciu ósemek sprawdzić okluzję i dokonać ewentualnej ekwilibracji.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Inne odczucie przy zagryzaniu może być spowodowane usunięciem ósemek, jeśli one stanowiły przeszkodę w prawidłowym zgryzie. Nie ma jednak możliwości, żeby ich brak w ciągu kilku dni doprowadził do przesunięcia/wychylenia innych zębów. Jeśli ma Pani wątpliwości można udać się do lekarza wykonującego zabieg.