Ucisk na wysokości obu ósemek

Witam od tygodnia mam ucisk na wysokości obu ósemek jakby pulsowanie rozpieranie jedna z ósemek ma kieszonkę dentysta zalecił tylko płukanie dentoseptem dodam że Zdarza mi się spać z mocno zaciśniętą szczenka

Wskazane jest zrobienie pantomogramu i ocena wychodzących 8 - czy mają miejsce i możliwości ustawienia się w łuku. W zależności o analizy RTG lekarz ustali z Panią dalszy tok postępowania.

To najprawdopodobniej wyrzynające się ósemki, czyli zęby tzw. zęby mądrości. Wykonanie zdjęcia RTG uwidoczni dokładne ułożenie zębów i ich kąt nachylenia, dzięki czemu będzie można planować dalsze kroki. Często obecność ósemek pogłębia zaciskanie się zębów i zgrzytanie, dlatego gdy będą prowadzić do komplikacji, warto rozważyć decyzję o ich usunięciu. Proszę też zapytać stomatologa o szynę relaksacyjną, która złagodzi zaciskanie zębów. Nie wolno też zapominać o dokładnej higienie zębów, regularnym ich szczotkowaniu, nitkowaniu, ew. irygacjach. Nie napisała Pani, czy chodzi o górne czy dolne ósemki, bo jeżeli o górne to dolegliwości bólowe w tych okolicach mogą świadczyć również o stanie zapalnym zatok szczękowych.

Pozdrawiamy,
stankowscy.com.pl
facebook.com/badzbystry

Witam serdecznie,
W pierwszej kolejności należy zdiagnozować stan i położenie ósemek. Należy udać się na wizytę do stomatologa i wykonać zdjęcie RTG panoramiczne.
Objaw zaciskania zębów w nocy może być związany z wyrastającymi ósemkami, ale może też sugerować problem ze zgryzem. Warto to również skontrolować podczas wizyty u stomatologa.