Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chirurgiczne usuwanie ósemek

Witam, wyszły mi górne ósemki, ale nie do końca tylko kawałeczki, prawa to rośnie jakoś w bok... mam pytanie, czy mozna to juz usunąć u normalnego stomatologa czy tez należy udać sie do chirurga szczekowego ? Miałam i chirurga rwanie ósemek dolnych ktore w ogóle nie wyszły i nie wspominam tego dobrze, mam nadzieje ze nie czeka mnie to poraz kolejny ;) ale jak mus to mus ... Pozdrawiam.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Konsekwencje przeszczepu dla dawcy

Oddanie narządu bliskiej osobie to wspaniały gest. Może jednak wiązać się z pewnymi komplikacjami. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie mogą być konsekwencje przeszczepu dla dawcy.

Witam!
Ja również mam pytanie-czy wyrastające górne ósemki sprawiają Pani jakieś problemy?Czy odczuwa Pani ból w tej okolicy? Czy te zęby kaleczą policzek? Czy spowodowały przemieszczenie się innych zębów bądź ich stłoczenie? Jeśli nie ,to wg mnie nie ma wyraźnych wskazań do ich usunięcia.Jeśli jest inaczej można je usunąć! Kto to zrobi zależy od stopnia wyrżnięcia zęba. Osobiście,nie będąc chirurgiem,usuwam ósemki jeśli są całkiem wyrżnięte! Jeśli nie,a istnieją wskazania do ich usunięcia,kieruję pacjenta do chirurga! W końcu po to są !
Pozdrawiam.Katarzyna Wierzbowska.

0

Na pewno musi być stomatolog zajmujący się chirurgią, niekoniecznie chirurg szczękowo twarzowy. Podstawa takiej ekstrakcji to dokładna diagnostyka przed zabiegiem. W przypadku 8 rutynowo powinna być wykonana tomografia stomatologiczna.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Ja np jako "normalny " stomatolog ( co kolwiek to znaczy) usuwam wszystkierodzaje 8 , ale nie robi tego każdy , niektórzy po prostu tego nie lubią , nie trzeba udać się specjalnie z wyboru do chirurga , usunięcie zęba to stosunkowo prosty zabieg dla wprawnego operatora.
Zawsze warto się spytać czy lekarz , z którym współpracą jest Pani zainteresowana wykona taki zabieg

0

Witam.
W wielu gabinetach stomatolodzy usuwają zęby, także zatrzymane. Chirurdzy zajmują się tym w o wiele większym zakresie i mają większe doświadczenie. Proszę zapytać czy Pani stomatolog podejmie się ekstrakcji. Najczęściej w przypadku górnych ósemek rtg panoramiczne jest wystarczające, tylko sporadyczni trzeba wykonać TK.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy