Krwawienie ran po usuwaniu ósemek

Witam, wczoraj miałam usuwane dwie ósemki górne chirurgicznie. Rany ciągle krwawią, raz mocniej raz mniej. Byłam dziś na kontroli - lekarz stwierdził, że jest ok. Czym poprawić krzepnięcie, co spowoduje zaprzestanie krwawienia? Proszę o pomoc

Witam.
Proszę przycisnąć do rany zwinięte jałowe gaziki (dostępne w aptece) na godzinę. Powinno być lepiej. Delikatne zabarwienie śliny krwią po ekstrakcji to sprawa normalna. Proszę się nie niepokoić, tym bardziej, że była Pani na kontroli.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/

Lek. dent. Tomasz Bigas

Szanowna Pani - po usunięciu 8-ek, tak zwykle bywa przez 2-3 dni. Jeżeli nadal takie krwawienie wysteęuje, moja propozycja - DIOSMINEX max 3x 1 tbl przez 7-10 dni. Lek pochodzenia roslinnego, uszczelnia naczynia, bez objawów ubocznych (bez rp)
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków (kontakt: http//chirurgiakrakow.com.pl, lub w.kawiorski@wp.pl )

Konieczna będzie odrobina cierpliwości. W razie utrzymującego się krwawienia konieczna będzie kolejna wizyta kontrolna w gabinecie, gdzie przeprowadzono zabieg.
Jednak delikatne podkrwawianie po zabiegu usunięcia zębów ( szczególnie dwóch ósmych ) jest normalne.